Fotogrametrie a BIM modelování

Pro přípravu zvláště náročné rekonstrukce vodohospodářské infrastruktury nebo třeba pro účely studií připravujeme geopozicováná zaměření dronem (též UAV). Vytváříme ortofoto mapy, fotorealistické 3D modely potažené texturou, mračna bodů nebo prosté snímky pro účely pasportizace objektu dle individuální situace. Letecké práce provádíme s oprávněním pro všechny podkategorie A1, A2, A3 a specifickou kategorii provozu UAV.

Zpracováváme tyto služby


01

Nálet dronem

Pro přípravu zvláště náročné rekonstrukce vodohospodářské infrastruktury nebo třeba pro účely studie připravujeme přesná geopozicováná zaměření dronem (též UAV). Připravujeme ortofoto mapy fotorealistické 3D modely potažené texturou, mračna bodů nebo prosté snímky pro účely pasportizace objektu dle individuální situace. Letecké práce provádíme s pilotním oprávněním pro všechny podkategorie OPEN A1,A2, A3 a SPECIFICKOU kategorii leteckého provozu. 

kat. OPEN A1/A2/A3umožnují létání v běžných podmínkách bez složitého povolovacího procesu. V této kategorii lze provést většinu letů v extrvilánu, mimo hustě osídlený prostor nebo CHKO, NP atp. Letecká práce v této kategorii je levnější, rychleji realizovatelná.

kat. SPECIFIC (letecké práce neboli OKP) pro kvadrokoptéru je oprávnění, které umožnuje létat v odůvodněných případech v hustě osídleném prostoru (HOP), v NP, CHKO a jiných regulovaných oblastech po předchozím projednání záměru s úřadem pro civilní letectví.

Pro podrobnější informace a rychlý cenový odhad prosím specifikujte cíl a oblast záměru.


02

BIM pasport

Zkratka BIM se v posledních letech dostává do povědomí  (Building Information Modelling - BIM). Jedná se o nový přístup k přípravě staveb, jejich údržbě a rekonstrukcím, během nichž se od fáze prvotní přípravy studie / projektové dokumentace vytváří virtuální dvojče stavby. Cílem není pouhá 3D vizualizace stavby, ale podrobný model, který obsahuje informace o jednotlivých prvcích, ze kterých je stavba navržena a jak bude postavena. BIM pasporty současných budov jsou ještě náročnější disciplína. Příprava modelu skutečného stavu vyžaduje dokonalé průzkumy, geodetické zaměření, fotogrametrii, pokud si to situace vyžádá a dobrou inženýrskou představu o "neviditelných" konstrukcích. V rámci své praxe jsme prošli přípravou náročnách parportů jako jsou přehrady nebo jezy v ČR i zahraničí. 


Ukázka referenčních výstupů

Přesvěčte se o naší práci na referencích, které jsme ve výše uvedených kategoriích služeb dokončili

Máte zájem o naše služby?
Ozvěte se nám.

Kontaktní formulář

Přímé kontakty

Ing. Vojtěch Kouba
kouba@envihydro.cz

+420 773 602 770
Ing. Tomáš Rudolf

rudolf@envihydro.cz

+420 725 057 101